m

Keel

  • 372 55 634 634
  • info@agrosistemos.ee
  • Miiduranna tee 53, Miiduranna küla; Viimsi vald Harju maakond
OLEME AVATUD: 09:00 - 17:00
Laupäeval ja Pühapäeval - SULETUD
ASUME: Miiduranna tee 53
Miiduranna küla, Viimsi vald, Harju maakond
KONTAKT: +372 55 634 634
info@agrosistemos.ee
Top

Transportöörid on terade ladustamise süsteemi oluline osa. Transportööri valimisel tuleb arvesse võtta transporditee pikkust, asukohta (horisontaalne, nurga all, vertikaalne), efektiivsust, ühilduvust (kuivatiga, puhastiga jne.).

Punkerhoidlad on tavaliselt valmistatud terasest ja jaotatud kolme rühma: siledapõhjaline, siledapõhjaline sisekoonusega, koonuspõhjaline.

Puhastid on sageli jaotatud nelja rühma: sõeltega, trummidega, sorteerijatega ja esmase puhastuse eraldajatega. Kõige levinumad on sõeltega puhastajad. Neid saab varustada kerge prügi ja tolmu eraldatavate tsüklonitega või suletud aspiratsioonikambritega.

Kuivatid on jaotatud mobiilseteks ja statsionaarseteks, mis võivad töötada pidevalt või partiidena. Statsionaarsete kuivatite kütuseks kasutatakse peamiselt diislit või gaasi, sel ajal kui mobiilsete kuivatite kütuseks kasutatakse tavaliselt ainult diislit, kuna nende eeliseks on liikuvus, s.t. neid saab transportida ühest kohast teise.

Niiskusemõõtjad. Üks olulisemaid teravilja kvaliteedi määrajaid on niiskuse sisaldus. Niiskuse sisaldus mõjutab seda, kui kaua teravilja võib ladustada ja kui palju neist maha arvestatakse, kui neid antakse punkerhoidlatesse ladustamiseks või müügiks. Teravilja niiskuse sisaldust määratakse teravilja niiskusemõõtjate abil.

Proovivõtmise seadmed sobivad nii terade kui seemnete jaoks. Teraviljakäitlus algab proovide võtmisega ehk informatsiooniga, mis annab teada, mida saab kuivatada või säilitada.